Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 17. leden 2020

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Masové koule s bylinkovými bramborami, zapečené v jednom pekáči

Masové koule s bylinkovými bramborami, zapečené v jednom pekáči

Příprava masových koulí s bylinkovými bramborami patří k mým oblíbeným jídlům. Chuť pečených brambor ve mně evokuje vzpomínku na dětství, kdy jsme pekli brambory v troubě a jedli je k večeři. Všichni jsme seděli u jednoho stolu a povídali si, co se během dne stalo. Pojďme si připravit masové koule s…

Pagáče se škvarky, brynzou a medvědím česnekem

Pagáče se škvarky, brynzou a medvědím česnekem

Čerstvě upečené pagáče se škvarky, brynzou a medvědím česnekem jsou křupavé, lahodné, voňavé a nejde jim odolat. Slunečné odpoledne na zahradě ve společnosti škvarkových pagáčů, sklenky červeného vína a dobrých přátel, nemá chybu.

Těstoviny s čočkou

Těstoviny s čočkou

Těstoviny s čočkou chutnají božsky. Když je jednou ochutnáte, zařadíte si je mezi stálici domácích jídel. Je to typicky podzimní a zimní jídlo. Je syté, zahřeje a dodá strávníkům hodně energie. A ještě jedna důležitá informace, je to jídlo z jednoho hrnce a připravené za půl hodiny.

Dušené hovězí kostky na pivě a chlebu s hořčicí

Dušené hovězí kostky na pivě a chlebu s hořčicí

Miluju chuť hovězího masa připraveného na všechny možné způsoby. Příprava je sice většinou zdlouhavá, pokud si ovšem nepřipravujete tatarák či některou z minutek, ale výsledek vždy stojí za to. Dušené hovězí kostky na pivě jsou dalším receptem, u kterého si přípravu lze rozložit do dvou dnů.

Vepřová kýta se zeleninou, která splňuje přísné parametry diety č. 4

Vepřová kýta se zeleninou, která splňuje přísné parametry diety č. 4

Když se stane, že se budete muset podřídit dietnímu režimu diety č. 4, připravte se na to, že vás nečekají lukulské hody. Ale z vlastní zkušenosti vím, že se to dá přežít.

Kulajda mojí maminky

Kulajda mojí maminky

Kulajda mojí maminky je další z mnoha vzpomínek na dětství. Většinou ji připravovala ze sušených hub. Jenom tehdy mi v ní dost vadil kopr. Dnes mám ale kopr velmi ráda pro jeho nádhernou vůni a kulajdu připravuji tak, jak se patří s koprem i se ztraceným vejcem.


Komentáře autora

Recept na voňavá švestková povidla

[9.1.2020 17:29]
to Mira: Dobrý den Miro, já když připravuji švestky na povidla, tak je jen vypeckuji a pak je dám vařit. Švestky jsem nikdy neloupala. Pokud jsou švestky hodně zralé, tak se slupka zcela nerozvaří, ale rozpadnou se na menší kusy. Pokud byste dělal/a ze švestek méně vyzrálých, pak je lepší je nakrájet na menší kusy. S hustotou je to problém, protože záleží na mnoha věcech (na vyzrálosti, obsahu pektinu a cukru ve švestkách). Chce to trpělivost, pozvolna vařit a odpařovat a hlavně míchat klidně až do tmava. M.

Houbová omáčka z čerstvých šumavských hub, jak ji připravovala maminka

[19.12.2019 10:20]
to Petra: Dobrý den, Petro. Jsem moc ráda, že Vám omáčka chutnala. Udělala jste mi radost. Díky.

Recept na oříškové věnečky, jak je pekla moje maminka

[1.12.2019 15:49]
to zuzanka: Věnečky jsou moc dobré a na přípravu poměrně jednoduché.

Výroba domácího kvašeného zelí

[21.11.2019 13:50]
to Lenka: Dobrý den, Lenko. Základním kamenem úspěchu mléčného kvašení je, že se k zelí nesmí dostat vzduch. MUSÍ BÝT neustále pod hladinou zelné šťávy. Zelí se musí zatížit, aby nevyplavalo na hladinu (já používám velký talíř a kámen). Nevím, jaký máte keramický poklop. Pokud se dá položit bezprostředně na naložené zelí, tak ho klidně použijte a sud zakryjte třeba utěrkou, aby se při kvašení do sudu nic nedostalo. Budete-li potřebovat další rady, klidně napište. M.

Dieta č. 4 - s omezením tuku

[9.11.2019 10:34]
to Zuzana: Dobrý den, paní Zuzano. Pro začátek si přečtěte můj článek, \"Jak mi koprová omáčka zachárnila život\". Je to takové varování, že jíst se musí i když \"k jídlu to moc není\". Důležité je jíst maso, myslím libové vařené maso. Pro lepší trávení jsem si ho buď nasekala či namlela. Brambory, rýži, pomazánky se sýrem cottage (mám ji tady také), zeleninové polévky. Pekla jsem si piškot. Pokud budete mít konkrétní dotaz, napište.

Houbová omáčka z čerstvých šumavských hub, jak ji připravovala maminka

[4.11.2019 12:32]
to Jana: Dobrý den, paní Jano. Já děkuji za krásný komentář \"od srdce\". To, co nám chutnalo v dětství, nám bude chutnat celý život a s nostalgií na to budeme vzpomínat. Z dětství mám téměř všechny negativní vzpomínky spojené s jídlem - nebyly jsme kamrádi, já a jídlo. Naštěstí se to časem vylepšilo. Dnes jsem schopná být půl dne v kuchyni a připravit si jídlo dle svého gusta. Srdeně zdravím. M.

Štrachanda, aneb zapečené brambory s houbami, škvarky a uzeným masem

[29.10.2019 09:32]
to Běla Jansová: Dobrý den, paní Bělo. I mě se občas stává, že si \"za boha\" nedokážu na něco vzpomenout a přitom vím, že to tam je. Nevadí, až to naskočí, napište. Na mých stránkách budete vždy vítána. M.

Lahůdková dršťková polévka z kotrče kadeřavého

[28.10.2019 17:45]
to Jaroslav: Pane Jaroslave, líbí se mi Vaše invence. Nic proti Vašemu \"vylepšení polévky\" nemám. Vařená mrkev i celer, neřku-li vývar, nikdy nic nezkazily, právě naopak. Já ve své kuchyni jsem s hovězím vývarem malinko opatrná. Tatínek měl DNU a takový záchvat není nic, co bych musela za každou cenu zažít. Váš postup se mi líbí a děkuji, že jste mi napsal. M.

Výroba domácího kvašeného zelí

[28.10.2019 17:37]
to ludmila brychtova: Dobrý den, paní Ludmilo. Mléčné kvašení zelí, (tj. bez přítomnosti kyslíku, musí být ponořené stále pod zelnou vodou) je přírodní proces, nic kyselého se nepřidává. Nepíšete, jak dlouho máte zelí naloženo, že se Vám nezdá příliš kyselé. Já mám letošní zelí naložené teprve tři týdny a v neděli jsem ochutnávala zelnou šťávu. Šťáva už byla částečně kyselá, ale byla z ní cítit cibule, to znamená, že zelí není hotové. Já mu dávám 6 týdnů, od naložení, čas na zrání. A ze zkušenosti vím, že čím je zelí déle naloženo, tím je kyselejší. Zelí v lednu nebo v únoru je kyselé tolik, že před použitím ho proplachuji vodou. Bude-li se Vám zelí zdát i po 6 týdnech málo kyselé, ochuťte si ho v pokrmu trochou octa. Já to nedělám, ale kolik je lidí, tolik je chutí.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[23.10.2019 10:35]
to Dana: Dobrý den, paní Dano, ptáte se, kde je chyba. Myslím si, že je to druhem fazolí. Fazole vaříte hodinu i déle, z jednotlivých fazolek už odpadávají slupky a jádro je stále tvrdé. To ale není chybou kuchařky, ale druhem použitých fazolí. Já, pokud mohu, nejraději používám menší hnědé strakaté FAZOLE BORLOTTI. Prodávají je i u nás. Já si je pěstuji sama. Zkušení říkají, že by se k vařícím se fazolím měla přidat malá lžička jedlé sody. Zkuste na malém vzorku a uvidíte. Nerada používám směs luštěnin na polévku. Většinou obsahuje několik druhů fazolí. Jedny jsou měkké, některé aldente a některé, bohužel, jsou tvrdé jako broky. Zkuste Bortotti a nebo lžičku jedlé sody. M.