Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 25. srpen 2019

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Sekaná pečeně se zeleninou

Sekaná pečeně se zeleninou

Sekaná patří ke klasice českých kuchyní. Už jako dítě jsem ji měla ráda a pochutnávám si na ní dodnes. Když vím, že o víkendu budu mít málo času na vaření, v pátek večer upeču sekanou, kterou pak podávám se šťouchanými bramborami či s okurkou a chlebem. Obě varianty jsou výborné.

Křupavé tyčinky s olivami, rozmarýnem a tymiánem

Křupavé tyčinky s olivami, rozmarýnem a tymiánem

Už jako menší děti jsme chodily každou neděli do kina. I na filmy s titulky. Ke kinu patřila limonáda a hlavně mimořádně dobré křupavé tyčinky. Často na tu dobu vzpomínám. Moje křupavé tyčinky s olivami, rozmarýnem a tymiánem se jim hodně podobají a řekla bych, že jsou ještě o stupínek lepší, protož…

Těsto na pizzu

Těsto na pizzu

Když poklepete na okraj upečené pizzy, musí „zvonit“ jako kůrka čerstvě upečeného chleba a stejně i tak chutnat. Upečené těsto na pizzu musí být křupavé.

Nakládané okurky na kostičky

Nakládané okurky na kostičky

Při loňském zářijovém setkání bývalých zaměstnanců Vodárny mi přítelkyně Maruška podala skleničku se slovy: „Ochutnej je a řekni mi“. Okurky byly výborné, snědli jsme je s manželem hned první večer. Chystala jsem se na ně celý rok a při první příležitosti jsem si podle Maruščina receptu připravila s…

Zapečená cuketa s cibulí, rajčaty a feta sýrem podle Hanky Kaslové

Zapečená cuketa s cibulí, rajčaty a feta sýrem podle Hanky Kaslové

Recept na zapečenou cuketu s cibulí, rajčaty a feta sýrem mám od Hanky už téměř 30 let a pravidelně každé léto recept několikrát připravuji. Oblíbil si ji můj manžel i můj bratr. Příprava je snadná a přesto, že v pokrmu není přítomno žádné maso, je mimořádně chutný.

Vepřové maso á la Bourguignon

Vepřové maso á la Bourguignon

Místo tradičního hovězího masa jsem použila maso vepřové. I vepřové maso po Burgundsku je lahůdka. A stejně jako každé ragú, i Bourguignon chutná nejlépe druhý den.


Komentáře autora

Recept na ostružinovou (malinovou, rybízovou) šťávu – ostružinový sirup

[22.8.2019 09:12]
to Veronika: Dobrý den Veroniko, i mě přišlo jako velká škoda pěnu vyhodit. Prostě jsem nasbíranou pěnu dala do sklenice, zavřela víčkem a dala do lednice. Postupně jsem z ní odebírala a připravovala z ní limonádu, do které jsem dle libosti přidala citron, kostky ledu, mátu, čerstvé ovoce. Jiné využití mě nenapadlo.

Cuketový pepřák

[16.8.2019 13:23]
to Soňa: Dobrý den Soňo, olivový olej můžete bez problémů nahradit olejem slunečnicovým. Podle Vaší chuti. Ať se Vám pepřák vydaří. Marcela.

Nakládané okurky na kostičky

[12.8.2019 18:36]
Dělala jsem je prvné podle Vašeho receptu.Jsou moc dobré.V zimě si budem pochutnávat 😊

Polévka z raného hlávkového zelí – nejchutnější polévka co znám

[8.8.2019 12:24]
to Markéta: Markétko, děkuji, že jste mi napsala. Je to vždy takové povzbuzení do další práce. Díky.

Jak mi koprová omáčka zachránila život

[7.8.2019 14:50]
to Marcela Volná: Dobrý den, paní Marcelo, dieta č. 4 je velký nepřítel, kterého se dodnes bojím. Jídel na výběr mnoho není. V pokrmech chybí tuk a koření. Co s tím, když základním stavebním kamenem téměř každého dobrého jídla je právě tuk a to koření. Když jsem si asi po 2 měsících uvědomila, že něco musím jíst (měla jsem -20 kg), vymyslela jsem si tuhle koprovku, pak jsem jedla také rajskou a snažila jsem se k tomu jíst hodně vařeného libového masa, i vepřového. I když asi u 11tiletého chlapce to bude problém. Děti moc maso nemusí. Vařila jsem zeleninové polévky, samozřejmě bez jíšky, ale zahuštěné rozmixovanou uvařenou bramborou. Chutnala mi bramborová kaše, z vařeného masa jsem si připravovala haši (rozsekala jsem maso na drobno v elektrickém sekáčku, přidala nízkotučný cottage, osolila). Z ryb mi chutnal dušený pstruh. Sice povolují i dušeného kapra, ale po tom mi bylo poměrně těžko. Pekla jsem piškot a mazala ho meruňkovou marmeládou. Podívejte se ke mně na stránky do sekce \"kuchařská abeceda\" pod písmeno D. Tam jsou vyjmenované všechny povolené potraviny i ty zakázané. Držím palce Vašemu synovi a Vám také.

Kynutý švestkový koláč, připravený podle mojí maminky

[6.8.2019 10:24]
to Hana Novotná: Doufám, že se koláč povedl a chutnal. Chtěla bych ještě dodat, že všechny recepty, které zde uvádím, mám vyzkoušené. Pokud se dodrží množství a postup, pak by měly fungovat. Děkuji za důvěru. Marcela

Recept na ostružinovou (malinovou, rybízovou) šťávu – ostružinový sirup

[6.8.2019 10:21]
to Jana: Dobrý den, Jano, na Vaši otázku odpovím, že chybu jste nemusela udělat nikde. Rybíz, na rozdíl třeba od ostružin, obsahuje pektinu poměrně hodně (látka, která způsobuje želírování). Někdy se to zkrátka stane, protože nemáme doma laboratoř, abychom přesně stanovili (my všichni), kolik přidat vody, abychom místo šťávy neměli rosol. Zkuste udělat pokus: šťávu-rosol znovu dejte do hrnce a zahřejte s přidáním další vody (nevím, kolik šťávy jste vařila, ale na uvedené množství bych tipla 1,5 - 2 dl vody), povařte a uvidíte. Držím palce. Marcela

Domácí zeleninový bujón

[31.7.2019 12:42]
to Marika: Díky za zprávu. Potěšilo mi, že Vás můj recept zaujal. Díky

Domácí zeleninový bujón

[30.7.2019 13:36]
to Jana: Dobrý den, paní Jano. Jsem potěšená, že Vás můj recept zaujal. Když jsem ho dělala poprvé, pak jsem litovala, že jsem ho udělala jen z jedné várky. Letos to napravím, protože mám velký mrazák a tam se jedna krabička navíc vejde. Říkám tomu dary léta schované na zimu. Děkuji za milý komentář.

Recept na ostružinovou (malinovou, rybízovou) šťávu – ostružinový sirup

[30.7.2019 09:58]
to Petra: Dobrý den Petro, děkuji za zprávu, že se Vám šťáva povedla a chutnala Vám. Jak jsem psala, že nejraději dělám menší skleničky. Pokud budou skleničky od dohotovení zavíčkované, rozhodně se s nimi nic nestane třeba 2 roky. Ale po otevření, ji pak ukládám do ledničky.