Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 26. duben 2019

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Slanečkový salát s bramborami

Slanečkový salát s bramborami

Kdo nikdy neochutnal slanečkový salát s bramborami, přišel o mnoho. Býval to pokrm chudých lidí. Dnes už to neplatí, protože slanečci jsou poměrně drahé rybky. Poprvé jsem salát ochutnala z jídelní tabule mé přítelkyně Jitky. Byl výborný.

Knedlíky nebo noky?

Knedlíky nebo noky?

Další z řady knedlíků či noků, které ráda připravuji jako přílohu k omáčkám nebo k zelí či kapustě. A proč knedlíky nebo noky? Je to příloha něco mezi. Vzpomínáte na film Pelíšky? Jaká se u stolu strhla hádka, co mají vlastně na talířích?

Zapečený květák s kuřecím masem

Zapečený květák s kuřecím masem

Květák připravený na všechny možné způsoby mám velmi ráda. Patří k nim i zapečený květák s kuřecím masem. Aby bylo kuřecí maso v pokrmu barevně odlišné od bílého květáku, nakládám ho do marinády.

Recept na hovězí tokáň

Recept na hovězí tokáň

Kdo má rád hovězí maso, ten si na hovězím tokáni pochutná. Tokáň není minutka. Stejně jako u guláše (perkeltu) i příprava tokáně chvíli trvá, ale stojí to za to.

Ricottové noky (gnocchi = ňóky)

Ricottové noky (gnocchi = ňóky)

Ricottové noky (gnocchi = ňóky) jsou jednou z mnoha variant klasické italské přílohy. Jsou lahodné, rychle připravené a můžete je podávat třeba k omáčkám, stejně jako v Čechách knedlíky.

Krůtí medailonky ve smetanově-citronové omáčce s kapary

Krůtí medailonky ve smetanově-citronové omáčce s kapary

Krůtí maso mám o něco raději než kuřecí. Když se správně doladí chutě, jsou krůtí medailony ve smetanově-citronové omáčce s kapary dokonale slavnostním pokrmem. A příprava netrvá dlouho.


Komentáře autora

Piškotové těsto základní

[18.4.2019 10:23]
to Hanka: Paní Hanko, raduji se s Vámi. Váš komentář mi potěšil. Přeji pěkné velikonoce.

Oregáno neboli Dobromysl obecná - chutný doplněk do polévek a na maso

[13.4.2019 12:18]
to Aleš K.: Vaše \"spravedlivé\" rozhořčení mě rozesmálo. Zeptejte se dnes deseti lidí, co je dobromysl. Předpokládám, že to možná bude vědět jeden. Možná? Ale deset lidí bude znám oregáno a po přečtení článku zjistí, že oregáno je vlastně česky dobomysl. Dobromysl nikdo dnes hledat nebude. Souhlasím s Vámi, ale je to tak.

Chlebová polévka s houbami

[8.4.2019 10:54]
to Anna Dařbujanová: Milá Anno, vůbec se nebojte polévku vyzkoušet. Je opravdu výborná. A dá se tak zužitkovat i starší chléb. Budete-li mít chléb kváskový, může z něj podobným způsobem připravit i \"krkonošské kyslo\" či \"kulajdu\". Když jsem polévku dávala ochutnat návštěvě, vůbec nepoznali, že základem je chleba. M.

Vepřové krkovice připravené na způsob steaků

[2.4.2019 10:26]
to Nada: Je škoda, že jste mi už nenapsala, jaký byl výsledek. Doufám, že jste nebyla zklamaná.

Vepřové krkovice připravené na způsob steaků

[2.4.2019 10:24]
to Pavla: Dobrý den, Pavlo. Jsem ráda, že Vás můj recept inspiroval a že jste si následně pochutnali.

Maminčina rajská omáčka

[27.3.2019 09:42]
to Alex: Alex, udělala jste mi velkou radost. Po přečtení Vašeho a některých dalších komentářů si vždycky uvědomím, že má smysl tenhle blog psát. Díky, že jste se se mnou podělila o svůj úspěch.

Recept na rychlé listové těsto

[26.3.2019 09:36]
to Jitka: Dobrý den, Jitko. Jsem ráda, že jste si pro přípravu tohoto skvělého těsta našla svůj způsob přípravy. Ať Vám i Vašim přátelům co nejvíce chutnají dobroty, které z listového těsta připravíte.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[23.3.2019 13:39]
to vařič: Milá paní vařičko, či lopato nebo jaksibudeteříkatpříště, váš komentář je stále stejný.... Chci vás jen upozornit, pokud sem příště přidáte další komentář na stejné téma, pak všechny smažu.

Plněná sekaná – nejen velikonoční

[15.3.2019 19:14]
to karlos: Dobrý den Karlosi. Čajová lžička je obsahově větší a používá se převážně na míchání v hrnečku o obsahu 250 ml (čtvrt litru) a více. Kávová lžička se používá na míchání šálku s kávou o obsahu 100 ml a méně. 1 čajová lžička soli = 5 g 1 kávová lžička soli = 2,5 g (pepř jsem nevážila, je mnohem lehčí) Pokud nechcete, pepř přidávat nemusíte nebo stačí nabrat 2x na špičku nože.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[7.3.2019 09:31]
to lopata: Možná, že máte pravdu. Co navrhujete? Jaký titul by měl článek, dle Vás, nést? Není vyloučeno, že pokud mi Váš návrh zaujme, že titul změním. Děkuji za vstřícnou odpověď.