Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 17. červen 2019

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Bezinkový sirup s vůní máty a skořice

Bezinkový sirup s vůní máty a skořice

Když je velké horko, tak co si dát k pití v zahradní restauraci. Servírka mi doporučila jejich bezinkovou limonádu. Byla výborná. Napadlo mi, proč já si doma nevyrobím svůj vlastní bezinkový sirup. Připravit si limonádu nebo nealkoholické "mojito" bude pak pro mne otázkou pár minut.

Polévka KYSELKA, jak ji měl rád tatínek

Polévka KYSELKA, jak ji měl rád tatínek

Také se občas vracíte ve svých vzpomínkách do dětství? Já ano a většinou je moje vzpomínka spojená s nějakým jídlem, protože jídlo v době mého dětství bylo pro mne velký strašák. Ale v maminčině kuchyni byly pro mne i milosrdné výjimky, jako třeba polévka KYSELKA, kterou měl rád tatínek a já také.

Plátky vepřové pečeně v pikantní žampionové omáčce

Plátky vepřové pečeně v pikantní žampionové omáčce

Budete-li toužit po něčem opravdu chuťově bohatém, připravte si plátky vepřové pečeně v pikantní žampionové omáčce podle mého receptu. Se šťouchanými bramborami či bramborovou kaší je to áčkový festival chuti.

Lahůdkový zelný salát

Lahůdkový zelný salát

Lahůdkový zelný salát je pikantní, osvěžující, plný vitamínů a neskutečně dobrý. Když je sezona domácího kvašeného zelí, připravuji zelný salát poměrně často. Jeho chuť mi vždy povzbudí a dobře naladí. Třeba po nějakém těžkém dni či večírku.

Jablkový koláč z křehkého těsta

Jablkový koláč z křehkého těsta

Když si mám v cukrárně vybrat mezi jablkovým koláčem a dortem, bohatým na máslový či tvarohový krém, vždy sáhnu po jablkovém koláči či jiné obdobě jednoduchého zákusku bez krému. Pokaždé si představím kostku másla nebo hery (někdy i více), která je v dortovém krému, a rázem mi přejde chuť.

Karbanátky z brambor a balkánského sýra

Karbanátky z brambor a balkánského sýra

Karbanátky z brambor a balkánského sýra, vlastně vegetariánské karbanátky, si oblíbí i zapřisáhlí milovníci masa. Příprava je tak jednoduchá, že by ji zvládly i děti. Chuť delikátní. Z několika surovin a bylinek vykouzlíte skvělý pokrm.


Komentáře autora

Jahodová marmeláda / džem - bez konzervantů

[17.6.2019 11:54]
to Alena: Pokud jste, paní Aleno, dodržela postup a použila všechny uvedené suroviny, včetně citronové šťávy, v přesném množství, pak NENÍ možné, aby Vám marmeláda neztuhla. Ano, když se nalévá uvařená do skleniček, je tekoucí, ale druhý den, po naprostém vychladnutí, marmeláda \"sedí-ztuhne\".

Recept na kosmatice – řízky z květů bezu černého

[15.5.2019 15:03]
to svatava: Dobrý den, paní Svatavo. Ano, kosmatice jsou pochoutka. Asi také proto, že sezona květu bezu černého není příliš dlouhá. S tím česnekem to není špatný nápad. Určitě také vyzkouším. M.

Maminčina rajská omáčka

[15.5.2019 14:59]
to Pavla K.: Pavlo, děkuji za zprávu. Je to rajská mojí maminky a tudíž rajská mého dětství. Zbožňuji ji dodnes. Tak ať chutná i Vám i Vaší rodině.

Koláčky z kynutého – nekynutého těsta

[12.5.2019 21:23]
to Jarmila: Ano, i tak se dají dokončit, myslím ty koláčky. Jsou velmi chutné a naplnit je může každý tím, co mu chutná. Děkuji Vám za zprávu a Váš tip na dokončení koláčků bude pro někoho inspirací.

O mě

[6.5.2019 10:21]
to Jirk Hirš: Pane Hirš, děkuji za tak povzbuzující komentář. Občas si říkám, zda má smysl psát podrobné postupy a návody při přípravě pokrmů. Pak si vzpomenu na svoji neteř Markétku, která mi kdysi řekla, že by ke každé kuchařce potřebovala manuál. A měla pravdu. Snažím se tedy ve svém blogu psát postupy tak, aby žádný kuchař (i začínající) neměla pochybnosti, jak jsem to vlastně myslela. Ještě jednou díky.

Recept na rychlé listové těsto

[30.4.2019 10:10]
to Ludmila: Paní Ludmilo, Váš komentář mi udělal radost. Těší mě, že Vás recept oslovil. Na mých stránkách budete vždy vítána.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[29.4.2019 09:19]
to Nada: Dobrý den, paní Naďo. Děkuji za Váš milý komentář. Ve svých článcích se nesnažím poučovat, ale jen předávat své vlastní zkušenosti, aby zájemci o mé články nedělali stejné chyby, které jsem děla z neznalosti já. Mamince i chlapečkovi přeji hodně zdraví.

Piškotové těsto základní

[18.4.2019 10:23]
to Hanka: Paní Hanko, raduji se s Vámi. Váš komentář mi potěšil. Přeji pěkné velikonoce.

Oregáno neboli Dobromysl obecná - chutný doplněk do polévek a na maso

[13.4.2019 12:18]
to Aleš K.: Vaše \"spravedlivé\" rozhořčení mě rozesmálo. Zeptejte se dnes deseti lidí, co je dobromysl. Předpokládám, že to možná bude vědět jeden. Možná? Ale deset lidí bude znám oregáno a po přečtení článku zjistí, že oregáno je vlastně česky dobomysl. Dobromysl nikdo dnes hledat nebude. Souhlasím s Vámi, ale je to tak.

Chlebová polévka s houbami

[8.4.2019 10:54]
to Anna Dařbujanová: Milá Anno, vůbec se nebojte polévku vyzkoušet. Je opravdu výborná. A dá se tak zužitkovat i starší chléb. Budete-li mít chléb kváskový, může z něj podobným způsobem připravit i \"krkonošské kyslo\" či \"kulajdu\". Když jsem polévku dávala ochutnat návštěvě, vůbec nepoznali, že základem je chleba. M.