Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 7. červenec 2020

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Domácí ořechový likér – Ořechovice

Domácí ořechový likér – Ořechovice

V čem tkví tajemství dobré domácí ořechovky? Ořechy musí být trhány o svatojánské noci 24. června. V tuto magickou noc mají ořechy nejvíce přírodní síly, která omlazuje a posiluje. A všechna tato síla pak přejde do ořechovky. Pravdou ale je, že ideální nezralé ořechy na ořechovici se mohou trhat v o…

Jemné rohlíčky plněné vanilkovým pudinkem

Jemné rohlíčky plněné vanilkovým pudinkem

Rohlíčkům, plněným vanilkovým pudinkem nikdy neodolám. Jsou jemné, velmi chutné a hlavně, v náplni není ani gram tuku a každý rohlíček obsahuje průměrně jen 3,7 g cukru. Rohlíčky vydrží měkoučké až 3 dny. Když je jednou ochutnáte, zůstanou u vás na repertoáru sladkého pečení navždy.

Vepřová žebírka připravená v pomalém hrnci a glazovaná v troubě

Vepřová žebírka připravená v pomalém hrnci a glazovaná v troubě

Až budete příště zvát na večeři přátele, připravte pro ně vepřová žebírka podle mého receptu. Chutí žebírek jim vyrazíte dech. Budou vás chválit a na večeři dlouho vzpomínat. Žebírka oplývají bohatostí chutí i barevností. Kdo by jim odolal.

Tvarohové knedlíky s toustovým chlebem

Tvarohové knedlíky s toustovým chlebem

Těsto na tvarohové knedlíky s přidáním toustového chleba lze použít na přípravu plněných ovocných knedlíků, nebo neplněných knedlíků s rozmačkaným syrovým ovocem. Výborné jsou s jahodami, ale i se švestkami či jinými peckovinami.

Zeleninové polpette (karbanátky) s balkánským sýrem

Zeleninové polpette (karbanátky) s balkánským sýrem

Když vám z léta zbyla starší a hodně vyzrálá cuketa, tak si určitě kladete otázku, co s ní? Loni na podzim jsem jich do lesa „pro zvířátka“ odvezla několik. Pak jsem litovala. Starší cuketa má sice tužší dužinu a méně vody, ale lze s ní zacházet jako s bramborami. Oloupat, odstranit jádřince a nast…

Recept na perkelt z hovězího masa

Recept na perkelt z hovězího masa

Pořádná porce perkeltu mně vždy spraví náladu a hostům v očích vzplanou ohníčky očekávání, zejména u mužské části. Perkelt či tokáň se v naší kuchyni těší velké oblibě a věnovat čas přípravě stojí za to.


Komentáře autora

Jahodová marmeláda / džem - bez konzervantů

[7.7.2020 09:47]
to Kateřina: Dobrý den, Kateřino. Váš komentář je důkazem, že mnou uváděný postup funguje. Na svých stránkách bych nikdy nepublikovala recepty, aniž bych je osobně nevyzkoušela. Těším se s Vámi, že se marmeláda povedla. M.

Výroba domácího kvašeného zelí

[2.7.2020 19:13]
to Helena Miskeiova: to Helena Miskeiova: Dobrý den, paní Heleno. Teplota při uskladnění nemá vliv na to, zda je zelí měkké či trvdé. Zelí nakládám stále stejným způsobem, uchovávám ho každý rok stejně. Loni bylo zelí poměrně tvrdé a rok před tím bylo zelí měkké, že stačilo ho jen prohřát a mohlo se podávat. Vysvětluji si tak, že záleží na druhu zelí a podmínkách při pěstování (sucho-vlhko). My, kteří ho pak nakládáme to už nemůžeme ovlivnit. Je to moje vysvětlení, které vychází ze zkušenosti mé i mojí maminky. Kdyby byla teplota nepřiměřená, zelí by se kazilo a pokud se nekazí, pak proces nemůžeme ovlivnit. M.

Recept na nakládané houby na kyselo

[2.7.2020 11:54]
to Kateřina: Dobrý den, Kateřino. Houby podle tohoto receptu nakládám léta. Nálev mně stačil vždy. Otázkou je, zda jste odměřovala,vážila a dodržovala čas vaření podle receptu. Měl-li tmavou barvu, pak jste se nedržela mého doporučení - nakládat jen hřiby, kozáky a lišky. Ta kyselost je diskutabilní, každý máme jiné chutě. Ale když jsem je darovala, nikdo neříkal, že by byly málo kyselé. Jen poznamenám, že delším varem kyselost nemizí. Píšete, že jste dlouho vařila lák. Mně 4 minuty nezdají jako dlouhý časový úsek. A pokud jste opravdu \"dlouho\" vařila, pak se samozřejmě část láku odpařila a ve finále Vám tekutina chyběla. Je mi líto, že Vámi naložené houby nebyly podle Vašeho gusta, ale někde se asi stala chyba. M.

Knedlíčky do polévky z droždí a smažených vajíček

[1.7.2020 10:29]
to Jitka Rohanová: Zdravím, Jitko. Jsem moc ráda, že se Vám knedlíčky povedly a rodině chutnalo. Já mám v polévce také velmi ráda knedlíčky. Mám na stránkách několik receptů na polévku s knedlíčky, až budete chtít, vyzkoušejte některé z nich. Díky za komentář. M.

Jahodová marmeláda / džem - bez konzervantů

[26.6.2020 14:06]
to Milena: Tuhle marmeládu připravuji každý rok, i letos. A nikdy se mi nestalo, že by byla po vychladnutí tekutá. Bezprostředně po uvaření (vařící) je tekutá, ale postupným chladnutím tuhne. Nedokážu Vám odpovědět nic jiného, než paní Aleně.

Recept na tvarohové knedlíky s jahodami - provoněné rumem a vanilkou

[22.6.2020 14:43]
to Marie: Marie, děkuji Vám, že jste se se mnou podělila o radost z vydařených a chutných knedlíků. Na stránkách mám ještě jedny tvarohové knedlíky, tentokrát s přidáním toustového chleba. Jsou také dobré, vyzkoušejte. M.

Škvarková pomazánka

[14.6.2020 19:03]
to Dana: Dano, děkuji za komentář. Z celého srdce s Vámi souhlasím. Spařenou cibuli bych do žádné pomazánky nedávala, protože ztratí aroma i vitamíny. M.

Jahodovo-rebarborový džem

[8.6.2020 15:42]
to Eva: Dobrý den, Evo. Omlouvám se, ale v textu to opravdu nebylo napsáno. Děkuji Vám za upozornění. Již jsem to do článku doplnila. Na obrázku je vyfotografováno uzavíratelné vajíčko na bylinky. Do vajíčka (lze i gáza či plátýnko) uzavřeme listy máty, šalvěje a pokračujeme: \"Do hrnce, ve kterém budeme vařit džem, přelijeme rozvar z rebarbory, přidáme rozdrcené jahody, šťávu z jednoho citrónu a uzavíratelné vajíčko na bylinky s listy máty a šalvěje\". Po skončení varu jednoduše vajíčko i s bylinkami dáme stranou. Ať Vám džem chutná. M.

Tynstované – dušené kysané zelí s uzeným masem

[27.5.2020 09:30]
to Naděžda Hangodyva: Paní Naděždo, dobrý den. Jsem ráda, že jste vyzkoušela recept na \"tynstované zelí\". Manželově matce to už sdělit nemohu a tak mám radost za ní. Děkuji. M.

Zeleninové polpette (karbanátky) s balkánským sýrem

[21.5.2020 17:25]
to Puncocharova: Dobrý den, paní Punčochářová. Sdílím Vaše nadšení pro cukety. Když jsou cukety, je stále co připravovat k jídlu. Variant je celá řada a jak píšete, jsou z nich výborná sladká i slaná jídla. Na stránkách mám i mé oblíbené cuketové halušky (jsou výborné), cuketové lečo, cuketové pečenáče. Jen jsem ještě všechny další recepty nestačila napsat. Mám tady komentář od jedné paní. Píše, že její manžel zásadně odmítá jíst cuketu. Paní připravila můj \"cuketový pepřák\" a manžel si moc pochutnával, protože nevěděl, že vlastně jí cuketu. Srdečně Vás zdravím. M.