Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 10. prosinec 2019

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Těstoviny s čočkou

Těstoviny s čočkou

Těstoviny s čočkou chutnají božsky. Když je jednou ochutnáte, zařadíte si je mezi stálici domácích jídel. Je to typicky podzimní a zimní jídlo. Je syté, zahřeje a dodá strávníkům hodně energie. A ještě jedna důležitá informace, je to jídlo z jednoho hrnce a připravené za půl hodiny.

Dušené hovězí kostky na pivě a chlebu s hořčicí

Dušené hovězí kostky na pivě a chlebu s hořčicí

Miluju chuť hovězího masa připraveného na všechny možné způsoby. Příprava je sice většinou zdlouhavá, pokud si ovšem nepřipravujete tatarák či některou z minutek, ale výsledek vždy stojí za to. Dušené hovězí kostky na pivě jsou dalším receptem, u kterého si přípravu lze rozložit do dvou dnů.

Vepřová kýta se zeleninou, která splňuje přísné parametry diety č. 4

Vepřová kýta se zeleninou, která splňuje přísné parametry diety č. 4

Když se stane, že se budete muset podřídit dietnímu režimu diety č. 4, připravte se na to, že vás nečekají lukulské hody. Ale z vlastní zkušenosti vím, že se to dá přežít.

Kulajda mojí maminky

Kulajda mojí maminky

Kulajda mojí maminky je další z mnoha vzpomínek na dětství. Většinou ji připravovala ze sušených hub. Jenom tehdy mi v ní dost vadil kopr. Dnes mám ale kopr velmi ráda pro jeho nádhernou vůni a kulajdu připravuji tak, jak se patří s koprem i se ztraceným vejcem.

Piadina – italské chlebové placky

Piadina – italské chlebové placky

Ten, kdo navštívil kraj Emilia Romagna, určitě ví, jak neodolatelně voní pouliční stánky „Piadinerie“, kde chlebové placky pečou a prodávají. Ještě horké, se šunkou a sýrem chutnají přímo božsky. Připravme si piadinu společně a pozvěme si kousek Itálie domů.

Maminčiny ořechové rohlíčky

Maminčiny ořechové rohlíčky

Protože sladké zaujímá v mém repertoáru chutí hodně vzdálené místo, vzpomněla jsem si na ořechové rohlíčky zcela náhodou. A to když mi talířek plný ořechových rohlíčků přinesla sousedka Blanka. Zalistovala jsem maminčiným kuchařským sešitem a při nejbližší příležitosti jsem si maminčiny ořechové roh…


Komentáře autora

Recept na oříškové věnečky, jak je pekla moje maminka

[1.12.2019 15:49]
to zuzanka: Věnečky jsou moc dobré a na přípravu poměrně jednoduché.

Výroba domácího kvašeného zelí

[21.11.2019 13:50]
to Lenka: Dobrý den, Lenko. Základním kamenem úspěchu mléčného kvašení je, že se k zelí nesmí dostat vzduch. MUSÍ BÝT neustále pod hladinou zelné šťávy. Zelí se musí zatížit, aby nevyplavalo na hladinu (já používám velký talíř a kámen). Nevím, jaký máte keramický poklop. Pokud se dá položit bezprostředně na naložené zelí, tak ho klidně použijte a sud zakryjte třeba utěrkou, aby se při kvašení do sudu nic nedostalo. Budete-li potřebovat další rady, klidně napište. M.

Dieta č. 4 - s omezením tuku

[9.11.2019 10:34]
to Zuzana: Dobrý den, paní Zuzano. Pro začátek si přečtěte můj článek, \"Jak mi koprová omáčka zachárnila život\". Je to takové varování, že jíst se musí i když \"k jídlu to moc není\". Důležité je jíst maso, myslím libové vařené maso. Pro lepší trávení jsem si ho buď nasekala či namlela. Brambory, rýži, pomazánky se sýrem cottage (mám ji tady také), zeleninové polévky. Pekla jsem si piškot. Pokud budete mít konkrétní dotaz, napište.

Houbová omáčka z čerstvých šumavských hub, jak ji připravovala maminka

[4.11.2019 12:32]
to Jana: Dobrý den, paní Jano. Já děkuji za krásný komentář \"od srdce\". To, co nám chutnalo v dětství, nám bude chutnat celý život a s nostalgií na to budeme vzpomínat. Z dětství mám téměř všechny negativní vzpomínky spojené s jídlem - nebyly jsme kamrádi, já a jídlo. Naštěstí se to časem vylepšilo. Dnes jsem schopná být půl dne v kuchyni a připravit si jídlo dle svého gusta. Srdeně zdravím. M.

Štrachanda, aneb zapečené brambory s houbami, škvarky a uzeným masem

[29.10.2019 09:32]
to Běla Jansová: Dobrý den, paní Bělo. I mě se občas stává, že si \"za boha\" nedokážu na něco vzpomenout a přitom vím, že to tam je. Nevadí, až to naskočí, napište. Na mých stránkách budete vždy vítána. M.

Lahůdková dršťková polévka z kotrče kadeřavého

[28.10.2019 17:45]
to Jaroslav: Pane Jaroslave, líbí se mi Vaše invence. Nic proti Vašemu \"vylepšení polévky\" nemám. Vařená mrkev i celer, neřku-li vývar, nikdy nic nezkazily, právě naopak. Já ve své kuchyni jsem s hovězím vývarem malinko opatrná. Tatínek měl DNU a takový záchvat není nic, co bych musela za každou cenu zažít. Váš postup se mi líbí a děkuji, že jste mi napsal. M.

Výroba domácího kvašeného zelí

[28.10.2019 17:37]
to ludmila brychtova: Dobrý den, paní Ludmilo. Mléčné kvašení zelí, (tj. bez přítomnosti kyslíku, musí být ponořené stále pod zelnou vodou) je přírodní proces, nic kyselého se nepřidává. Nepíšete, jak dlouho máte zelí naloženo, že se Vám nezdá příliš kyselé. Já mám letošní zelí naložené teprve tři týdny a v neděli jsem ochutnávala zelnou šťávu. Šťáva už byla částečně kyselá, ale byla z ní cítit cibule, to znamená, že zelí není hotové. Já mu dávám 6 týdnů, od naložení, čas na zrání. A ze zkušenosti vím, že čím je zelí déle naloženo, tím je kyselejší. Zelí v lednu nebo v únoru je kyselé tolik, že před použitím ho proplachuji vodou. Bude-li se Vám zelí zdát i po 6 týdnech málo kyselé, ochuťte si ho v pokrmu trochou octa. Já to nedělám, ale kolik je lidí, tolik je chutí.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[23.10.2019 10:35]
to Dana: Dobrý den, paní Dano, ptáte se, kde je chyba. Myslím si, že je to druhem fazolí. Fazole vaříte hodinu i déle, z jednotlivých fazolek už odpadávají slupky a jádro je stále tvrdé. To ale není chybou kuchařky, ale druhem použitých fazolí. Já, pokud mohu, nejraději používám menší hnědé strakaté FAZOLE BORLOTTI. Prodávají je i u nás. Já si je pěstuji sama. Zkušení říkají, že by se k vařícím se fazolím měla přidat malá lžička jedlé sody. Zkuste na malém vzorku a uvidíte. Nerada používám směs luštěnin na polévku. Většinou obsahuje několik druhů fazolí. Jedny jsou měkké, některé aldente a některé, bohužel, jsou tvrdé jako broky. Zkuste Bortotti a nebo lžičku jedlé sody. M.

Houbová omáčka z čerstvých šumavských hub, jak ji připravovala maminka

[23.10.2019 09:48]
to Martina: Dobrý den, Martino, zpráva od Vás mne opravdu potěšila. Představila jsem si, jak Váš syn volá: \"mamí, přidej mi ještě\". Krása. Omáčka může být chutná i s těstovinami, proč ne. Já třeba podávám ke znojemské omáčce z bedly lívance. Někdo by řekl, že je to kulinářský anakolud, ale jen do doby, než by ji ochutnal. Srdečně zdravím Vás i Vaši rodinu. M.

Recept na špekové knedlíky

[19.10.2019 12:01]
to Verun: Dobrý den Verun, já jich udělám přibližně 12-14 kusů. Záleží na tom, jak velké knedlíky budete dělat. Naberu plnou lžíci těsta a navlhčenými dlaněmi vytvořím kouli, asi o průměru 5 cm. Na napařováku je vařím nadvakrát. Jsou moc dobré, zrovna zítra je budu dělat k dušenému hovězímu na pivu. M.