Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 19. únor 2020

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Recept na těstoviny linguine s krevetami

Recept na těstoviny linguine s krevetami

Má vášeň pro těstoviny s pikantní omáčkou ve všech možných podobách se dostavila poměrně pozdě. Bylo to proto, že jsem dlouho nedokázala vychytat jejich přípravu tak, aby mne jejich chuť dostala. A přitom je to tak jednoduché, rychlé a nesmírně výborné. Recept na těstoviny linguine s krevetami je to…

Koblihy a koblížky

Koblihy a koblížky

Čerstvě usmažené koblihy i koblížky jsou nadýchané, sladké a neodolatelné. Nemusíme si je ale připravovat jen v období masopustu. Maminka i babička je pekly v průběhu celého roku. Koblihy byly bez sladké náplně, jen do nich přidávaly rozinky namočené do rumu.

Dietní (dieta č. 4) šunková pomazánka s čerstvým sýrem Cottage light

Dietní (dieta č. 4) šunková pomazánka s čerstvým sýrem Cottage light

Šunková pomazánka v dietní variantě splňuje přísné parametry diety č. 4 s omezením tuku. A tak v době, kdy nesmíte jíst žádné tuky ani koření, jsem si šunkovou pomazánku připravovala docela často. Dietní šunková pomazánka je v době přísné diety výborná. K snídani i k večeři.

Budapešťská pomazánka bez másla

Budapešťská pomazánka bez másla

Budapešťskou pomazánku jsem léta nejedla. Až po loňských Vánocích jsem na ni dostala neuvěřitelnou chuť. Představa skvěle chutnající bíločervené pomazánky s krajícem čerstvého chleba mě tak nadchla, že jsem si ji musela připravit. Jen máslo jsem vynechala, bylo přece po Vánocích.

Drožďová polévka mojí babičky, s drožďovými knedlíčky

Drožďová polévka mojí babičky, s drožďovými knedlíčky

Tuhle skvěle chutnající polévku připravovala moje babička. Maminka ji nevařila, a na můj dotaz proč, měla univerzální odpověď: „táta to nemá rád“. Recept se bohužel nedochoval, zbyly jen vzpomínky na polévku, která mi velmi chutnala. Učinila jsem několik pokusů a tady je recept, který se babiččině r…

Masové koule s bylinkovými bramborami, zapečené v jednom pekáči

Masové koule s bylinkovými bramborami, zapečené v jednom pekáči

Příprava masových koulí s bylinkovými bramborami patří k mým oblíbeným jídlům. Chuť pečených brambor ve mně evokuje vzpomínku na dětství, kdy jsme pekli brambory v troubě a jedli je k večeři. Všichni jsme seděli u jednoho stolu a povídali si, co se během dne stalo. Pojďme si připravit masové koule s…


Komentáře autora

Kynutý švestkový koláč, připravený podle mojí maminky

[15.2.2020 15:20]
to Ladislava: Píšete, že v Norsku švestky nemáte. No, my jsme loni také žádné švestky neměly, protože kvetoucí stromy zmrzly. Ale zpět ke koláči. Babička v zimě na koláče strouhala jablíčka na hrubším struhadle, promíchala je s cukrem a rozinkami (lze i brusinky či Vámi zmíněné sušené švestky) a posypala drobenkou. Koláč byl šťavnatý, sladký a výborný. Vyzkoušejte a zase někdy napište. M.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[14.2.2020 16:54]
to Olga: Dobrý den, Olgo. Děkuji Vám za Váš komentář \"k věci\", tedy jak uvařit fazole tak, abychom si pochutnali neměli následné potíže. Také děkuji za recept na Váš fazolový salát. Rozhodně ho vyzkouším, protože mě chutnají jak fazole, tak čočka. M.

Recept na uzené ryby (pstruhy, makrely, pražmy, mořské okouny ….)

[2.2.2020 14:24]
to Anna: Dobrý den, Anno. Pokud budete současně udit sýr, ryby i maso, pak každá z uvedených potravin si uchová svoje aroma a jen získá kouřem uzenou chuť. Zavěšte je do udírny vedle sebe a nic se nestane. Já sýr nakrájím na kostky, přidám sušené bylinky (rozmarýn, tymián a chilli papričku) a trochu hrubozrnné soli. Promíchám a nacpu do vyprané silonové podkolenky. Zavážu a pověsím do udírny. Tak ať se dílo podaří. M.

Kuchání, porcování, vykosťování a filetování kapra

[31.1.2020 14:45]
to Anna: Určitě máte pravdu, když jsem loni na gastrofestu v Českých Budějovicích pozorovala zkušeného kuchaře, jak pracoval s kaprem, dělal to tak, jak Vy popisovujete. Je to tak, že celý život se člověk učí. Děkuji Vám, Anno, za milý komentář. M.

Maminčiny ořechové rohlíčky

[29.1.2020 12:12]
to Mila: Děkuji za komentář, který mne zahřál a potěšil. Nevím, jak je v Kanadě, ale v Čechách mnoho sluníčka nevidíme, je zima a velmi nepříjemně. Sníh není žádný a je stále nad nulou. Váš komentář je jako by ráno vyšlo sluníčko. Teď píšu článek o Zapékaném kološvárském zelí, včetně historie. Tak snad i Vás potěší. Na mých stránkách budete vždy vítaným hostem a do nového roku přeji hodně zdraví a elánu. M.

Výroba domácího kvašeného zelí

[20.1.2020 13:11]
to Lenka: Dobrý den, Lenko. Na Váš dotaz, zda je normální, aby na hladině plavaly ostrůvky plísně, Vám rovnou odpovím, že to normální není a pokud i zelná šťáva je cítit po plísni, pak je s největší pravděpodobností zelí pokažené. Mně se to nikdy nestalo. Nepíšete, jak dlouho máte zelí naložené a zda celý kvasný proces, který trvá 5-6 týdnů, proběhl normálně. Nedolévala jste na zelí vodu? Neuchováváte zelí v teplé místnosti? Byla nádoba před naložením dobře umytá a po naložení zakrytá, aby do ní nic nespadlo? Těžko na dálku posoudit, co bylo špatně, že se zelí pokazilo. Mléčné kvašení zelí je přírodní proces, který vyžaduje určité postupy tak, jak jsem to ve svém článku popsala. Chápu i Vaše obavy a určité zklamání. Ale neztrácejte chuť si tuhle dobrotu znovu připravit. Stojí to zato. Mně se také vždy všechno nepovede na první dobrou. Tak držím palce. M.

O mě

[20.1.2020 12:55]
to Dagmara: I Vám dobrý den. Já maso před uzením nakládám do láku tak, jak jsem to ve svém článku popsala. Maso se do láku vloží a ponechá se v něm bez jakéhokoli zásahu po celou dobu naložení (přibližně 7-8 dnů). Maso v láku se NEPŘEKLÁDÁ. S naložením masa \"nasucho\" nemám zkušenosti, a proto Vám nemohu poradit jak a co se při překládání dělá. Z logiky věci ale vyplývá, že se maso v soli překládá, aby se nasolilo stejnoměrně. Pokud při překládání masa použijete čisté ruce, nic se nestane. Držím Vám palce, ať se dílo podaří. M.

Recept na voňavá švestková povidla

[9.1.2020 17:29]
to Mira: Dobrý den Miro, já když připravuji švestky na povidla, tak je jen vypeckuji a pak je dám vařit. Švestky jsem nikdy neloupala. Pokud jsou švestky hodně zralé, tak se slupka zcela nerozvaří, ale rozpadnou se na menší kusy. Pokud byste dělal/a ze švestek méně vyzrálých, pak je lepší je nakrájet na menší kusy. S hustotou je to problém, protože záleží na mnoha věcech (na vyzrálosti, obsahu pektinu a cukru ve švestkách). Chce to trpělivost, pozvolna vařit a odpařovat a hlavně míchat klidně až do tmava. M.

Houbová omáčka z čerstvých šumavských hub, jak ji připravovala maminka

[19.12.2019 10:20]
to Petra: Dobrý den, Petro. Jsem moc ráda, že Vám omáčka chutnala. Udělala jste mi radost. Díky.

Recept na oříškové věnečky, jak je pekla moje maminka

[1.12.2019 15:49]
to zuzanka: Věnečky jsou moc dobré a na přípravu poměrně jednoduché.