Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 12. říjen 2019

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Karamelizovaná jablíčka s krupičkovou kaší podle mojí babičky

Karamelizovaná jablíčka s krupičkovou kaší podle mojí babičky

Nikdy jsem nebyla milovník sladkého, čokolády a kakaa vůbec. V dětství pro mne babička vymyslela kombinaci krupičkové kaše a chutného jablíčkového rozvaru. Je to náramná dobrota. V dospělém věku jsem chuť jablíčkového rozvaru obohatila pár lžícemi rumu.

Rajčatový džus

Rajčatový džus

Nad rajčatovým džusem by možná někdo ohrnul nos, ale mě vždy chutnal. Velmi chutnal. Letos se nám doma urodilo hodně rajčat, vyzrálých a sladkých, tak co s nimi. No přece rajčatový džus.

Vepřové ledvinky ve smetanové omáčce s kapary

Vepřové ledvinky ve smetanové omáčce s kapary

S přípravou ledvinek je to jako s Honzou v pohádkách. Budeme-li mít trpělivost, budeme odměněni. Honza dostal princeznu a půl království a my ostatní si připravím skvěle chutnající ledvinky ve smetanové omáčce s kapary.

Domácí rozpeky k mrkvi

Domácí rozpeky k mrkvi

Miluji nasládlou chuť dušené mrkve s pečeným vepřovým masem a domácími rozpeky. Maso je slané, mrkev a rozpeky nasládlé a dohromady to chutná báječně.

Koláč se švestkami, krémem a ořechovou pěnou

Koláč se švestkami, krémem a ořechovou pěnou

Koláč se švestkami, krémem a ořechovou pěnou miluju. Švestky patří mezi moje nejoblíbenější ovoce. V krému není přítomen téměř žádný tuk, je slaďoučký a ořechy tomu dodávají tu správnou chuťovou stopu.

Sekaná pečeně se zeleninou

Sekaná pečeně se zeleninou

Sekaná patří ke klasice českých kuchyní. Už jako dítě jsem ji měla ráda a pochutnávám si na ní dodnes. Když vím, že o víkendu budu mít málo času na vaření, v pátek večer upeču sekanou, kterou pak podávám se šťouchanými bramborami či s okurkou a chlebem. Obě varianty jsou výborné.


Komentáře autora

Recept na pikantní Segedínský guláš

[12.10.2019 17:53]
to Jan Vedral: No proč ne, pokud je zelí ostřejší, tak bych také chuť doladila cukrem.

Babiččina houbová polévka

[12.10.2019 17:52]
to Jan Vedral: Souhlasím s Vámi a děkuji, že jste mi to napsal.

Recept na bramborové placky nebo také lokše, podle mojí babičky

[12.10.2019 17:51]
to Jana: Asi jsem pochopila správně, že Vám placky chutnaly a partnerovi NE. Jeho maminka či babička asi pekly křupavé placky. Já jsem ale takové nikdy a nikde nejedla. \"Aby křupaly\", musel by se asi změnit poměr brambor a mouky. Tedy brambor mnohem méně a více mouky. Někdo připravuje těsto z polohrubé mouky, někdo dává třeba hrubou. Prostě na všem záleží. A také záleží, jak tenké placky vyválíte, než je dáváte na plotýnku. Obecně platí, že bramborové těsto je vlhké. Pokuste se získat od partnera informaci, z jaké mouky jeho maminka placky pekla. Napadá mi, zda partnerova maminka nepekla nějaké chlebové placky, ty jsou křupavé. A pokud Vám placky chutnaly, pak by měl partner Vaši snahu ocenit.

Domácí zeleninový bujón

[9.10.2019 14:47]
to Iveta Krejčová: Dobrý den, Iveto. Včera jsme si psaly přes FB. Pokud budete mít další dotazy, napište.

Chlebová polévka s houbami

[9.10.2019 09:29]
to Jana: Dobrý den, Jano, pokud se dělá polévka \"od základu\", je to na chuti vždy znát. Já, protože s tuky velmi, ale velmi šetřím (s ohledem na absenci žlučníku), jsem zvolila postup tak, jak jsem popsala. I tak je polévka výborná.

Houbová omáčka z čerstvých šumavských hub, jak ji připravovala maminka

[6.10.2019 19:54]
to Jana: Paní Jano, děkuji ze srdce za Váš komentář. Udělal mi radost a moc mě těší, že jste si pochutnali. Já jsem byla včera v Brdech na houbách a dnes jsme ji měli také k obědu. Omáčka má úžasnou chuť. Ještě jednou díky.

Výroba domácího kvašeného zelí

[4.10.2019 15:29]
to Lubomír: Lubomíre, máte pravdu. Desetinná čárka se dostala tam, kam nemá. Abychom získali roztok 2%, musíme do 1 litru přidat 20 g soli. Opravím to v textu. Díky za upozornění.

Škvarková pomazánka

[3.10.2019 13:04]
to Gríša: S tímto postupem nemám zkušenost, ale vyzkouším. Díky.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[30.9.2019 10:51]
to Víťa: Díky za komentář, uzené a vývar ještě nikdy nic nezkazily.

Vaření fazolí - jak správně uvařit fazole, aby nenadýmaly

[30.9.2019 10:49]
to František Flos: Pane Flos, fazole máme velmi rádi a také si je doma pěstujeme. Fazole \"becoky\" jsem neznala, ale zjistila jsem si na netu, že jsou to velkoodrudové fazole, kterým se tak říká na Ostravsku a v okolí Frýdku Místku. A děkuji za pochvalu článku.