Marcela Hackerová

Poslední přihlášení: 21. únor 2019

Jsem vášnivá kuchařka a ráda jezdím do Žďáru.... Najdete mě také na Facebooku

Poslední články autora

Zeleninovo-masový koláč z plechu

Zeleninovo-masový koláč z plechu

Upečte si můj zeleninovo-masový koláč a potěšíte tak svoje oči i svůj žaludek. Připravte si ho třeba k večeři a zbytek si vezměte s sebou druhý den do práce k svačině.

Masopustní koblihy

Masopustní koblihy

Moje masopustní koblihy jsou úžasně nadýchané, lahodné a bez obav bych jim dala přívlastek „hebké“. Při jejich přípravě jsem si jako pomocníka vzala k ruce maminčin kuchařský sešit a rakouskou kuchařku „So kocht man in Österreich“ kapitola „Faschingskrapfen“. A výsledek stál za to.

Hovězí závitky plněné kapustou s kapustovými tartaletkami

Hovězí závitky plněné kapustou s kapustovými tartaletkami

Lacině vypadající kapusta se v hovězích závitcích blýskne jako chutný parťák. Budete překvapeni, jak skvěle chutná i zapečená v tartaletkách, jako příloha. Pro dokonalou harmonickou chuť nic dalšího není potřeba. Snad jen sklenka oroseného piva.

Těstoviny s božsky lahodnou omáčkou z ricotty a petrželového pesta

Těstoviny s božsky lahodnou omáčkou z ricotty a petrželového pesta

K přípravě těstovin s omáčkou z ricotty a petrželového pesta mě inspirovala letošní velká úroda plocholisté petržele. Když se vrátíte unavení ze zaměstnání s touhou něco si honem připravit k večeři, mám pro vás tip na rychlou večeři, která vám nezabere ani půl hodiny. Uvařte si těstoviny s božsky la…

Bramborové smaženky plněné salámem

Bramborové smaženky plněné salámem

Bramborové smaženky plněné salámem patřily do jídelníčku mého dětství. Ještě víc než mě, chutnaly mému bratrovi. Maminka uměla dobře překlenout nedostatek masa a nahradit ho něčím, co bude dětem chutnat. A také že chutnalo.

Štrachanda, aneb zapečené brambory s houbami, škvarky a uzeným masem

Štrachanda, aneb zapečené brambory s houbami, škvarky a uzeným masem

Že nevíte, jaké jídlo jsem připravovala. Buďte naprosto v klidu, já jsem se s tímto názvem setkala teprve nedávno. Prý je to tradiční pokrm z Plzeňska či Chodska. Věrohodný původ názvu jsem nenašla, ale štrachanda jsou prý zapečené brambory s houbami, škvarky a uzeným masem.


Komentáře autora

Štrachanda, aneb zapečené brambory s houbami, škvarky a uzeným masem

[7.2.2019 09:42]
to Vlaďka Potůčková: Dobrý den, paní Vlaďko. Určitě máte pravdu. I u nás se říká: \"vyštrachal jsem zapomenutý dopis nebo vyštrachal jsem v lednici zapomenuté potraviny\". Zkrátka, slovo vyštrachat je pro mne synonymum ke slovu najít, či objevit. A za pochvalu samozřejmě děkuji. Já Vám rovněž přeju vydařený celý rok 2019. Na mých stránkách budete vždy vítána.

Recept na rychlé listové těsto

[29.1.2019 10:40]
to Veronika: Milá Veroniko, není pravda, že bych si na svých stránkách ponechávala jen pozitivní komentáře. Já mažu jen komentáře, které nejsou k věci nebo takové, ve kterých si jejich autor zde dělá reklamu. Určitě si svůj příspěvek pamatujete, tak ho, prosím zde zopakujte. Děkuji.

Recept na voňavá švestková povidla

[27.1.2019 09:05]
to Renata: Dobrý den paní Renato, povidla jsem ze zmražených švestek ještě nedělala, ale myslím si, že to na závadu není. Jde hlavně o redukci tekutiny ze švestek. Ze zmraženého ovoce připravuji bez problémů pečený čaj i šťávu. A vždy se vše povedlo.

Vídeňský bramborový salát

[26.1.2019 10:01]
to Pavel: S použitím demi glace místo vývaru nemám zkušenost. Ale možné to asi je. Jen bych ho naředila, aby neměl tak dominantně masové aroma a chuť.

Babiččina houbová polévka

[23.1.2019 20:13]
to Sabina: Po dnešním pracovně namáhavém dni, je to první zpráva, která mi udělala radost. Já děkuji Vám, že jste mi to napsala a já se s Vámi těším na dálku.

Vepřová panenka s fazolovými lusky

[16.1.2019 12:32]
to Nada: Jsem potěšena, že se Vám moje recepty na stránkách líbily. Je to pro mne takové povzbuzení do další práce. Díky.

Pomazánka ze sleďů, naložených na sladko-kyselo

[16.1.2019 12:23]
to Nada: Paní Naďo, tak trochu Vám závidím, že máte v rodině rybáře. Já když mám chuť na rybu, musím do rybárny. Souhlasím s Vámi, že doma připravená jídla z ryb, jsou úplně něco jiného, než kupované. Mám tady na stránkách i uzení ryb. Jsou skvělé. Mascarpone mám má také ráda, je velmi chutné, ale velmi tučné. Tak s ním zacházím opatrně, proto jsem volila méně tučnou variantu. Ale kdo má výborné trávení, klidně ať použije mascarpone.

Boží milosti – tradiční masopustní pečivo

[15.1.2019 15:28]
to Meluzinova: Paní Meluzínová, vítám Vás na stránkách. Vám to \"hlasování\" odpouštím, protože vím, že nebylo úmyslné. Ale některé návštěvnice rády hodnotí tou nejhorší známkou (1). Srdečně Vás zdravím.

Pastýřské plněné placky

[15.1.2019 15:26]
to Nada: Už jsem to v jednom komentáři psala. Když jsem je připravovala poprvé, použila jsem maso syrové. Na dotaz kuchařinky Amálky jsem zkusila placky naplnit osmaženým masem. Pak se z toho kulička udělat nedá, ale na každou rozválenou placku jsem umístila vrchovatou polévkovou lžíci osmažené náplně. Také to bylo dobré, řekla bych, že skoro lepší. Mohu-li poradit, maso do náplně opečte - budete tak vědět, že maso je dle vašich představ. Chuti to neubere.

Recept na cuketové lečo

[15.1.2019 15:20]
to Nada: Paní Naďo, jsem moc ráda, že Vás můj recept zaujal. I my jsme měli obrovskou úrodu cuket, a protože já nemohu jíst papriky (z důvodu těžké stravitelnosti), zkusila jsem je nahradit cuketami. V létě jsme lečo připravovali snad každý týden. A ještě jedno jídlo z cuket nám chutnalo - cuketové pečenáče. Mrkněte se na recep (v sekci zavařování, konzervování a nakládání). Jsou skvělé. Díky za zprávu.