O mě

27. listopad 2014

Vaření a fotografování je moje vášeň. Zkuste vařit se mnou. Pište mi, ptejte se na detaily, které mě vůbec nenapadly. I vy buďte v kuchyni mojí inspirací.

Marcela HackerováFotografovat jsem začala už na základní škole a fotografuji dodnes s velkým nadšením. Vaření mě míjelo minimálně čtvrt století od narození. Bylo to způsobeno asi i tím, že jídlo bylo můj nepřítel číslo jedna. Jíst ve mně nevyvolávalo žádné pozitivní pocity, no spíš naopak.

Byla jsem ale dobrý pozorovatel a sledovala maminku i babičku při vaření. Mého bratra Jindřicha vaření bavilo asi jako mě fotografování. Klidně ve 12 letech udělal večeři pro celou rodinu. Propojit obě moje vášně mě napadlo v momentu, kdy jsem k narozeninám dostala svůj první digitální fotoaparát.

Velký zájem o vaření u mne nastal v okamžiku, když v zaměstnání onemocněla kolegyně.  Pravidelně každý rok doprovázela děti zaměstnanců o jarních prázdninách na týdenní lyžařský kurz. Tam fungovala jako kuchařka, zdravotnice, dozor a zároveň kamarád 25 dětí ve věku od 6 do 15 let.

Zkušeností s vařením jsem moc neměla, ale děti by jinak zůstaly o prázdninách doma. Byla to ode mne velká odvaha, ale také zkušenost, kterou jen tak nikde nezískáte.  Uvařit snídani pro 30 osob (25 dětí a 5 dospělých jako doprovod) byla hračka, pak odpolední svačina, večeře a na závěr další svačina.  Pamatuji si stále, jakou jsem měla radost, když jednotlivé děti přicházely a říkaly, že jim to, či ono chutnalo.

Následně jsem se začala o vaření intenzivně zajímat. Studovala jsem kuchařské knihy, od maminky jsem pracně získávala její recepty. Ale znáte to, zkušená kuchařka ví, kolik má přidat mouky, cukru. A na moji otázku na přesný počet, přišla vždy odpověď „tak akorát“. Dodnes mám soupis ingrediencí, ale bohužel bez gramáže či počtu kusů a hlavně bez postupu.

Proto jsem se roz
hodla pro svůj vlastní blog, kde se budu snažit pečlivě zaznamenávat všechny postupy, poměry jednotlivých surovin. Maminka byla výborná kuchařka. Pokrmy, které vařila, a nám dětem velmi chutnaly, bych chtěla zde zaznamenat a předat dál.

Zkuste vařit se mnou.

Pište mi, ptejte se na detaily, které mě vůbec nenapadly.

I vy buďte v kuchyni mojí inspirací.


Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.9 hvězdiček / Hodnoceno: 61xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Evja

pátek, 5. prosinec 2014
18:40

Už vím, kam sáhnout pro báječné, odzkoušené recepty. A i oči se pokochají, nejen žaludek.
Jen tak dál.


posted by: Evja [Odpovědět]

vybusna

pondělí, 8. prosinec 2014
14:40

S velkym potesenim som si pozrela tento krasny rodiaci sa blog, urcite bude velkou inspiraciou a najde si vela uzivatelov. Ja sama sa k nim urcite priradim...Vela stastia Marcelka.


posted by: vybusna [Odpovědět]

marcela

pondělí, 8. prosinec 2014
15:33

marcela

to vybusna:
Děkuji mnohokrát i tvůj web je pro mne velmi inspirativní. Tradiční kuchyně z tvé domoviny i kuchyně současná je malinko odlišná od té naší. Ráda se inspiruji jinde, ale hlavně jsou to vyzkoušené a moc chutné recepty. Marcela


posted by: marcela [Odpovědět] [Skrýt]

Evelinka

úterý, 6. leden 2015
22:01

Marcelo, teda to jsi mě moc příjemně překvapila a potěšila. Až zase budu vymýšlet co uvařím, vím kam zabrousit. A to povídání se taky moc pěkně čte.


posted by: Evelinka [Odpovědět]

marcela

úterý, 6. leden 2015
22:11

marcela

to Evelinka: Díky za tak milý komentář.
Přála bych si, aby se Vám podle mých, respektive maminčiných a babiččiných receptů, dobře vařilo. A samozřejmě, aby Vám u Vašeho stolu chutnalo. Na mém webu budete vždy vítáni.


posted by: marcela [Odpovědět] [Skrýt]

Iva

neděle, 20. září 2015
21:51

Dobrý den Marcelo, dnes jsem Vás objevila při hledání receptu na králičí polévku. Vaše stránky mě zaujaly, tak jsem si je přidala do záložek. Určitě se ke nim vrátím detailně. Prozatím děkuji za inspiraci a přeji Vám ať se Vám daří.


posted by: Iva [Odpovědět]

marcela

pondělí, 21. září 2015
17:18

marcela

Dobrý den Ivo, moc mě těší, že Vás moje stránky zaujaly. Je to velké povzbuzení do další práce. Marcela


posted by: marcela [Odpovědět] [Skrýt]

JKZ

neděle, 30. listopad 2014
19:32

Moc hezké, budu pravidelně navštěvovat. JKZ


posted by: JKZ [Odpovědět]

Kateřina Fíková

úterý, 2. prosinec 2014
14:09

Moc hezky blog. Budu rada testovat nove recepty :-)


posted by: Kateřina Fíková [Odpovědět]

Eva

středa, 3. prosinec 2014
14:18

Skvělá inspirace. Eva


posted by: Eva [Odpovědět]

Edita Skálová

čtvrtek, 5. leden 2017
15:10

Paní Marcelko, máte opravdu moc pěkný blog a velmi inspirativní recepty (hned se chystám
něco vyzkoušet). Děkuji a přeji hodně pohody při tvorbě dalších receptů :o)


posted by: Edita Skálová [Odpovědět]

marcela

čtvrtek, 5. leden 2017
18:26

marcela

Paní Edito, děkuji za tak milý komentář. Velmi jste mne potěšila. Snažím se vařit jídla, která dělávala moje maminka i moje babička a prokládám to recepty, které mám ráda já. Až některý recept vyzkoušíte, napište mi. Přeji Vám vše dobré v novém roce. Marcela


posted by: marcela [Odpovědět] [Skrýt]

Larysa

sobota, 21. leden 2017
00:50

hledala jsem návod na háčkovaní a náhodou narazila na Vaše recepty.Už dvě hodiny čtu a píšu (nemám doma kopírku),opisuji recepty slaného,sladkého,zajímá mně kysané domácí zeli a polévky.Marcelo,jste báječná!recepty jsou srozumitelné,postupy jsou správné a navíc skvělé rady.Hned je poznat, že vaření dobře rozumíte a vaříte s láskou.Děkuji za inspiraci a přeji Vám mnoho úspěchu.


posted by: Larysa [Odpovědět]

marcela

sobota, 21. leden 2017
17:49

marcela

to Larysa: Dobrý den Laryso, Váš komentář jsem si uložila a až mě bude hodně smutno, tak si ho budu číst. Bude to mnohem lepší, než jakákoli povzbuzovadla dobré nálady. Díky.
Na mých stránkách budete vždy vítána a napíšete-li si o nějaký recept, který tady ještě nemám, ráda ho pro Vás připravím.


posted by: marcela [Odpovědět] [Skrýt]

Čtěte také...